Od kiedy zacząć nosić maskę antysmogową Broyx?

2021-10-27
Od kiedy zacząć nosić maskę antysmogową Broyx?

Musisz nosić maskę, gdy jesteś na zewnątrz, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed COVID. Ale pamiętaj, że nie tylko koronawirus stanowi zagrożenie i jest powodem, dla którego ludzie zasłaniają twarz. Często nie bierze się pod uwagę zanieczyszczeń powietrza, które są obecne i stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego potrzebujesz wysokiej jakości maski antysmogowej Broyx. Od kiedy zacząć ją nosić? Czy istnieje jakaś dolna granica wieku lub konkretne wymagania dotyczące pory roku? Sprawdź.

Dlaczego warto nosić maskę antysmogową?

Jeśli mieszkasz w dużym mieście z mnóstwem samochodów na ulicach i ciężkim przemysłem w pobliżu, widok, który widzisz po przebudzeniu, może być nieco mglisty. Za tę chmurę zanieczyszczeń odpowiada smog. Jest to rodzaj zanieczyszczenia powietrza spowodowanego przez drobne cząsteczki, które się w nim unoszą. Stanowi połączenie dymu i mgły z dwutlenkiem siarki, dwutlenkiem azotu, kwaśnymi gazami, tlenkami, niebezpiecznymi aerozolami oraz innymi substancjami chemicznymi, które są obecne w powietrzu.

Smog nie tylko ogranicza widoczność i tworzy nieatrakcyjną mgłę na horyzoncie, ale ma również negatywny wpływ na zdrowie. Na przykład może utrudniać oddychanie, co jest szczególnie kłopotliwe dla osób z astmą oraz niebezpieczne dla dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Dlatego, zamiast narażać swoje zdrowie na zagrożenie spowodowane zanieczyszczeniami powietrza, lepiej kupić i nosić maskę przeciwsmogową.

Kiedy zacząć zakładać maskę antysmogową Broyx?

Dobrym rozwiązaniem jest monitorowanie stanu jakości powietrza, chociażby na portalach tematycznych związanych z pogodą. Niekiedy na stronie internetowej danego miasta wyświetlane są komunikaty o aktualnym poziomie zanieczyszczeń. Jeśli zauważysz, że są wysokie, nie wychodź z domu bez maseczki antysmogowej Broyx. Podobnie, gdy jesteś kobietą w ciąży, nie narażaj się na ryzyko uszkodzenia płodu i trudności z oddychaniem. Maski przeciwsmogowe wykonane w najnowszej technologii są na tyle lekkie, że nawet nie odczujesz, że masz zakrytą twarz. Ponadto okres jesienno-zimowy jest czasem, w którym stężenie zanieczyszczeń jest największe, dlatego od października do mniej więcej przełomu lutego i marca staraj się zawsze osłaniać twarz przed smogiem.

Komu przyda się maska przeciwsmogowa?

Zastanawiasz się jeszcze, kiedy nosić maską antysmogową? Oto kilka dodatkowych sytuacji, w których to akcesorium staje się niezbędne:

  • Przemieszczasz się po gęsto zabudowanych ulicach w godzinach szczytu.
  • Masz problem z oddychaniem, który wynika z innych chorób.
  • Cierpisz z powodu sezonowych alergii.
  • Pracujesz w miejscach, w których istnieje duże zapylenie lub z kominów wydziela się dużo dymu.
  • Chcesz chronić się przed COVID i innym wirusami przenoszonymi drogą kropelkową.
  • Biegasz, jeździsz na rowerze itp. po obszarach miejskich.
  • Podróżujesz tramwajem, pociągiem, samolotem, autobusem lub innym środkiem komunikacji zbiorowej.
  • Wyjeżdżasz do miasta lub innego kraju, w którym jest wysokie stężenie zanieczyszczeń w powietrzu.

Czy dzieci mogą nosić maski antysmogowe Broyx?

Najmłodsze pokolenie należy do grup wysokiego ryzyka pojawienia się niewydolności oddechowej związanej z oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem. Warto zadbać o zdrowie dzieci, ale trzeba też pamiętać, że do 10. roku życia ich układ oddechowy rozwija się intensywnie, dlatego noszenie masek antysmogowych przed tym okresem warto skonsultować z lekarzem. Po ukończeniu 10 lat dziecko może swobodnie zakładać maseczkę przeciwsmogową, która będzie dobrze dopasowana do rozmiaru jego twarzy. Ze względu na to, że maski Broyx występują w dwóch rozmiarach: M oraz L, są częściej kupowane dla nastolatków niż młodszych dzieci. Poza tym ich designerski wygląd podoba się młodzieży, która do zakładania takiego akcesorium ogólnie podchodzi niechętnie.

Pamiętaj, że maska antysmogowa dobrze spełni swoje zadanie tylko wtedy, gdy jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i wyposażona w zaawansowane systemy filtracji. Takie są właśnie maski Broyx.

pixel