Maski antysmogowe Broyx w zakładach pracy – czy to dobra inwestycja?

2021-08-28
Maski antysmogowe Broyx w zakładach pracy – czy to dobra inwestycja?

W zakładach pracy ludzie są narażeni na wiele różnych zagrożeń. Są to m.in. zanieczyszczenia powietrza, którym oddychają, kontakt z pyłami, oparami itd. W dobie koronawirusa dołączyła do tego obawa przed zakażeniem. Jednym z rozwiązań, jakie się wówczas pojawiają, jest zakup masek antysmogowych do pracy. Czy rzeczywiście jest to dobra inwestycja? Czy maska antysmogowa ochroni w pracy przed wirusami i innymi zanieczyszczeniami?

Maska antysmogowa do pracy – gdzie się sprawdzi?

Zanieczyszczenie powietrza składa się z różnych szkodliwych cząstek unoszących się w atmosferze takich jak sadza, dym, gazy, opary chemiczne i pozostałości. Głównymi źródłami są emisje pojazdów i procesy przemysłowe.

 • Dlatego też maska antysmogowa do pracy od Broyx jest niezbędnym akcesorium dla osób, które pracują w fabrykach, kopalniach, na terenach przemysłowych, a także kierowców, którzy rozwożą towar lub świadczą usługi przewozu osób w zatłoczonych miastach. Minuty, a nawet i godziny stania w korkach, gdzie nad pojazdami unoszą się chmury smogu ze spalin, nie sprzyjają zdrowiu. Maska antysmogowa to również dobre rozwiązanie dla listonoszy, kurierów i innych dostawców, którzy przemieszczają się na rowerach.

I w końcu dziś, kiedy większość świata wciąż jest zmuszona do noszenia masek w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, maska Broyx jest bardzo przydatna dla ochrony przed zakażeniem. Jest nie tylko wysoce skuteczna w walce z zanieczyszczeniem powietrza, ale także sprawdza się w środowiskach o wysokim ryzyku narażenia na szkodliwe infekcje w powietrzu. Z powodzeniem może być używana we wspólnych pomieszczeniach biurowych, salach lekcyjnych i miejscach publicznych takich jak dworce, lotniska lub sklepy spożywcze.

Maska przeciwsmogowa do pracy – jak działa?

Każda maska antysmogowa Broyx została wyposażona w wymienne filtry BROYX 4P1, które zostały poddane restrykcyjnym badaniom laboratoryjnym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Łodzi. Dzięki temu masz pewność, że te maski chronią przed:

 • pyłami PM 10, PM 2.5, PM 0.3 i mniejszymi,
 • aerozolami,
 • alergenami wziewnymi np. grzybami i roztoczami oraz pyłkami,
 • benzopirenem,
 • smogiem.

Każdy filtr, którego użyto, składa się z czterech warstw wykonanych z lekkich materiałów, ale spełniających doskonale swoje zadanie. Włóknina elektrostatyczna HEPA E12 99,5% odpowiada za wychwytywanie wszelkich zanieczyszczeń, które unoszą się w powietrzu. Aby zwiększyć skuteczność maski przeciwsmogowej, zastosowano również warstwę z węgla aktywnego, która uzupełnia działanie filtrów HEPA.

To sprawia, że maski Broyx idealnie sprawdzają się podczas pracy na zewnątrz oraz w zamkniętych pomieszczeniach. Niezależnie od wykonywanej aktywności – czy jest to zajęcie siedzące, czy obowiązki wykonywane w ruchu – zawsze umożliwiają swobodny przepływ czystego powietrza i nie utrudniając oddychania.

Maski Broyx – jak radzą sobie z Covid?

Wraz z rozwojem pandemii Covid-19 wielu przedsiębiorców zaczęło rozważać zakup masek antysmogowych do pracy, aby chronić swoich pracowników przed zakażeniem. Pojawiło się też wiele pytań związanych z tym, jak taki rodzaj masek rzeczywiście radzi sobie z koronawirusem. Otóż jeśli będzie to produkt certyfikowany, którego skuteczność została potwierdzona badaniami, to owszem, maska przeciwsmogowa do pracy ochroni także przed Covid. Takie są właśnie produkty oferowane przez Broyx.

24 listopada 2020 roku maski Broyx otrzymały certyfikat ochrony przed COVID-19. W toku prowadzonych przez ekspertów analiz ustalono, że:

 • dają możliwość swobodnego oddychania,
 • umożliwiają filtrację na poziomie 96%,
 • wykonano je z uwzględnieniem najwyższych standardów produkcji,
 • zadbano o wykorzystanie bardzo dobrych jakościowo materiałów,
 • są bezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

To wszystko doprowadziło do uzyskania atestu COVID, dzięki czemu maski przeciwsmogowe Broyx mogą być używane w zakładach pracy także do ochrony przed wirusem.

Teraz gdy wiesz już, że maska antysmogowa do pracy to dobra inwestycja, sprawdź koniecznie dostępne modele i wybierz te, które Ci odpowiadają.

pixel