Maska przeciwsmogowa na rower – czy ma sens?

2021-07-29
Maska przeciwsmogowa na rower – czy ma sens?

Maski przeciwsmogowe pozwalają na zabezpieczenie się przed działaniem zanieczyszczeń zawartych w powietrzu. Sprawdzają się świetnie na co dzień, ale niektóre modele zostały stworzone również z myślą o aktywności fizycznej. Czy warto postawić na maski antysmogowe podczas jazdy na rowerze? Jakie modele sprawdzą się najlepiej w trakcie takiej czynności?

Maski przeciwsmogowe na rower

Maska dla rowerzysty jest doskonałym rozwiązaniem pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dopasowana do potrzeb danej osoby. Podczas aktywności fizycznej oddech staje się szybszy, dlatego do płuc może trafić znacznie więcej zanieczyszczeń. Z tego powodu w trakcie jazdy na rowerze wskazane jest korzystanie z odpowiednich masek antysmogowych.

Na rynku znaleźć można wiele modeli stworzonych z myślą o osobach aktywnych. Cechują się one nie tylko charakterystycznym designem, lecz także zastosowaniem technologii pozwalających na swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu pozwalają na bezproblemowe oddychanie w trakcie wysiłku, a zarazem skutecznie zatrzymują wszelkie cząsteczki, alergeny czy kurz.

Jaka powinna być dobra maska przeciwsmogowa na rower?

Maska przeciwsmogowa na rower powinna być skonstruowana w odpowiedni sposób. Wybierając taki produkt, warto zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:

  • odpowiednie przyleganie do twarzy,
  • zawory umożliwiające swobodne oddychanie przy wysiłku fizycznym,
  • materiał odprowadzający wysoką temperaturę i parę wodną,
  • filtry chroniące przed wszelkimi zanieczyszczeniami w powietrzu.

Podczas aktywności fizycznej oddech jest znacznie szybszy niż w trakcie zwykłych zajęć, dlatego należy zadbać o to, by maska dla rowerzysty pozwalała na zaczerpnięcie odpowiedniej ilości powietrza. W tym celu stosuje się specjalne zawory. W przypadku modeli dostępnych w sklepie Broyx jest to technologia Valve V2. Ułatwia ona oddychanie, co podczas aktywności fizycznej ma ogromne znaczenie.

Komfort noszenia maski dla rowerzysty

Maska antysmogowa dla rowerzysty powinna być odpowiednio dopasowana do twarzy użytkownika. Tylko wtedy może gwarantować skuteczność i nie odwracać uwagi od aktywności fizycznej. W cenie są więc nowoczesne technologie, które pozwalają na idealne dostosowanie do kształtu głowy. Są to takie rozwiązania, jak m.in.:

  • konstrukcja 360° – zapięcie maski z tyłu głowy,
  • niewielka masa – zapewnia komfort użytkowania podczas aktywności,
  • nosek z doszczelnieniem – pozwala na idealne dopasowanie do kształtu nosa,
  • neopren – elastyczny materiał zapewniający komfort użytkowania,
  • zawory Broyx Valve V2 – zawory zapewniające łatwe oddychanie.

Maska antysmogowa dla rowerzysty nie powinna przepuszczać żadnych zanieczyszczeń bokiem lub górą. Z tego powodu muszą być one odpowiednio szczelne. W trakcie aktywności fizycznej jest to niezwykle ważne, ponieważ do płuc trafia znacznie więcej powietrza. W sklepie Broyx znajdziesz maski stworzone z myślą o sportowcach, czyli modele Delta i Alfa. To maski, które sprawdzą się idealnie również podczas jazdy na rowerze.

Maska antysmogowa na rower na każdy sezon

Maska antysmogowa stworzona z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pozwala na zastosowanie zarówno latem, jak i zimą. W trakcie chłodnych miesięcy ma to ogromne znaczenie, ponieważ w powietrzu pojawia się znacznie więcej zanieczyszczeń. Latem natomiast trzeba zadbać o to, by maska pozwalała na swobodne odprowadzanie wysokiej temperatury. Odpowiednio dopasowany model zapewnia komfort użytkowania bez względu na porę roku. Konieczne jest jednak dbanie o to, by filtry w takiej masce były regularnie wymieniane.

Maski antysmogowe tworzone z myślą o rowerzystach są bardzo komfortowe, pozwalając na swobodne użytkowanie niezależnie od okoliczności. Chronią osobę aktywną przed wszelkimi zanieczyszczeniami, dopasowują się do kształtu twarzy i pozwalają na odprowadzanie pary wodnej podczas oddychania. Odpowiednio pielęgnowane zachowują swoją żywotność przez długi czas, sprawdzając się świetnie podczas treningów czy zwykłych przejazdów na rowerze do pracy.

pixel