Maska antysmogowa a astma

2021-07-29
Maska antysmogowa a astma

Astma jest poważnym problemem, który może wpływać na komfort korzystania z masek antysmogowych. Z tego powodu osoby chore powinny wybierać produkty o odpowiednich parametrach. Jak wygląda noszenie masek antysmogowych w przypadku ludzi borykających się z astmą? Które modele sprawdzają się najlepiej?

Maski antysmogowe dla astmatyka

Astma jest chorobą nieuleczalną, dlatego najlepszym sposobem na złagodzenie jej objawów jest ograniczenie czynników wpływających na jakość oddychania. W dużych miastach smog i zanieczyszczenia jest codziennością, więc osoby chore odczuwają bardzo duży dyskomfort. Pomocą w tym przypadku mogą być maski antysmogowe. Warto jednak pamiętać o tym, że niewłaściwie dobrany model może powodować jeszcze większe trudności w oddychaniu.

Astmatycy powinni korzystać z masek antysmogowych głównie w sezonie zimowym. W tym czasie zanieczyszczenie powietrza jest zdecydowanie największe. Sprawdzają się one doskonale zarówno podczas zwykłych spacerów, jak i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Muszą jednak cechować się określonymi parametrami, czyli:

  • zawartością filtra HEPA,
  • zaworami zapewniającymi dobry przepływ powietrza,
  • idealnym przyleganiem do twarzy.

Maski antysmogowe dla astmatyka muszą zapewniać swobodny przepływ powietrza, by nie powodować problemów z oddychaniem. Z tego powodu powinny być wyposażone w odpowiedni typ zaworów.

Doskonałym przykładem skutecznej maski z filtrami HEPA jest model Broyx Delta Hex. Radzi on sobie z pyłami PM 10, PM 2.5, a nawet PM 0.3. Jednocześnie zapewnia niskie opory oddychania, co sprawdza się świetnie w przypadku astmatyków. W tym modelu zastosowano zawory Broyx Valve V2 ułatwiające wdech.

Jaka maska przeciwsmogowa dla astmatyka sprawdzi się najlepiej?

Jeśli chodzi o maski przeciwsmogowe, astma może być poważną przeszkodą w stosowaniu wielu modeli. Konieczne jest bowiem zadbanie o jak największy stopień zatrzymywania zanieczyszczeń, ale jednocześnie trzeba pamiętać o swobodzie oddychania. Maski od Broyx łączą w sobie te cechy, dlatego sprawdzają się świetnie zarówno w przypadku alergików, jak i właśnie osób chorych na astmę.

Niewłaściwie dopasowana maska antysmogowa może przynieść odwrotny efekt do zamierzonego. Duszenie się w przypadku osób chorych na astmę jest poważnym problemem. Z tego powodu warto zadbać o to, by maska nie przepuszczała szkodliwych substancji pogłębiających dolegliwości, a jednocześnie sama w sobie nie powodowała dyskomfortu podczas oddychania.

  • Wybierając odpowiednią maskę dla astmatyka, warto zwrócić uwagę na:
  • możliwość swobodnego oddychania poprzez specjalne zawory,
  • odpowiednie dopasowanie kształtu maski do twarzy,
  • skuteczne filtry wyłapujące co najmniej 99% zanieczyszczeń, w tym także pyły PM 0.3,
  • komfort korzystania w gorące i bardzo zimne dni,
  • możliwość dopasowania wymiennych filtrów.

Ogromny wpływ na skuteczność korzystania z maski antysmogowej ma użyty filtr. To od niego zależy, jaka ilość zanieczyszczeń zostanie wyłapana przed znalezieniem się powietrza w płucach. Z tego powodu tak ważne jest wybór filtrów oryginalnych, dostępnych w tym samym sklepie, w którym kupiłeś maskę antysmogową. Tylko wtedy można być pewnym, że konkretne produkty pasują do siebie i zapewniają skuteczne działanie, również w przypadku astmatyków.

Kiedy postawić na maskę przeciwsmogową dla astmatyka?

Maska przeciwsmogowa przyda się głównie w trakcie sezonu grzewczego, kiedy to w miastach pojawia się wiele zanieczyszczeń. Jest doskonałym wyborem również w sytuacji, gdy uprawiasz sport na świeżym powietrzu. Wówczas oddech znacznie przyspiesza, dlatego konieczne okazuje się dodatkowe zabezpieczenie przed wdychaniem szkodliwych cząsteczek. U osób chorych na astmę takie zanieczyszczenia mogłyby bowiem powodować poważne dolegliwości.

Maska antysmogowa przyda się także podczas zwykłych spacerów. Współczesne modele są projektowane w taki sposób, by wyglądać stylowo, a jednocześnie pozwalać na skuteczną i komfortową ochronę przed zanieczyszczeniami zawartymi w powietrzu.

pixel