Jakie certyfikaty posiadają maski Broyx?

2021-06-30

Masz w planach zakup maski antysmogowej? Zwróć uwagę nie tylko na design akcesorium. Choć jest ważny, kluczowe jest to, jaki poziom ochrony zapewni Ci wybrany produkt. Właśnie dlatego w Twoich zasobach powinna się znaleźć profesjonalna maska ochronna z certyfikatem. Znajdziesz ją w kolekcji Broyx. Dowiedz się więcej o atestach i certyfikatach, które potwierdzają ich jakość.

Maseczki antysmogowe z certyfikatem – dlaczego to ważne, by wybierać takie produkty?

Na rynku, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich miesięcy, pojawił się bardzo szeroki wybór maseczek na twarz. Ma to związek przede wszystkim z pandemią, w trakcie których konieczne jest zasłanianie ust i nosa z myślą o ograniczeniu ryzyka transmisji koronawirusa. Warto jednak pamiętać, że osłonięcie się przypadkową maską nie zawsze wystarczy, by zabezpieczyć się np. przed smogiem czy szkodliwymi aerozolami unoszącymi się w powietrzu. To, jak dobrze ochroni ona przed zanieczyszczeniami, jest uzależnione od:

  • konstrukcji akcesorium – m.in. tego, jak dobrze maska przylega do twarzy oraz czy jest wyposażona w dodatkowe zawory wentylujące,
  • materiału wykonania czaszy, czyli zewnętrznej warstwy – powinien on z jednej strony zapewnić niski opór powietrza, ale z drugiej – ułatwić odprowadzanie wilgoci oraz zapewnić dodatkową ochronę,
  • obecności i jakości wewnętrznego filtra, który zapewnia właściwe zabezpieczenie przed pyłem zawieszonym i innymi niepożądanymi cząsteczkami.

Istotne są same deklaracje producenta, ale warto zwrócić uwagę, czy znajdują one potwierdzenie naukowe. Taką pewność można uzyskać wyłącznie wówczas, gdy sięga się po maseczki antysmogowe z certyfikatem. To oficjalne potwierdzenie skuteczności akcesorium, które daje gwarancję, że zapewniasz sobie realną ochronę.

Maska ochronna z certyfikatem – Broyx

Jeśli interesują Cię wysokiej jakości maseczki antysmogowe z certyfikatem, sięgnij po modele z kolekcji Broyx. Jako producent przykładamy ogromną wagę zarówno do designu naszych akcesoriów, jak i ich skuteczności. W końcu maska ma przede wszystkim zabezpieczać Twoje drogi oddechowe! Dlatego nasze maski powstały przy współpracy z naukowcami i przeszły rygorystyczne badania potwierdzające ich właściwości. Zobacz, jakie certyfikaty uzyskały.

Certyfikat CE

Znak bezpieczeństwa CE (Conformité Européenne) jest przyznawany produktom, które są zgodne z wymogami Unii Europejskimi, zawartymi w tzw. dyrektywach „Nowego Podejścia”. W przypadku maseczek antysmogowych z certyfikatem CE oznacza to m.in. potwierdzenie zdolności do filtracji cząstek zgodnie z normą EN149:2001+ A1:2009 w klasie FFP1 NR – przekłada się to na filtrowanie na poziomie 80-100% przy zachowaniu najwyższej „oddychalności”. Warto przy tym zaznaczyć, że maski antysmogowe z certyfikatem FFP3 są konieczne wyłącznie wówczas, gdy przebywa się w środowisku o wysokiej toksyczności. Nie ma więc konieczności stosowania ich np. z myślą o ochronie przed smogiem w środowisku miejskim.

Certyfikat środka ochrony osobistej zgodnego z prawem UE

Wszystkie maseczki antysmogowe Broyx mają status certyfikowanego środka ochrony osobistej, co oznacza, że można je stosować również tam, gdzie wymagają tego przepisy BHP. Badania oraz certyfikacja zostały przeprowadzone w wiodącym polskim ośrodku nadawczym, czyli Centralnym Instytucie Ochrony Pracy w Łodzi. To najlepsze potwierdzenie ich wiarygodności.

Atest COVID

Centralny Instytut Ochrony Pracy w Łodzi potwierdził również, że wszystkie maski BROYX, spełniają wymagania dla maski niemedycznej w kontekście ochrony w dobie pandemii koronawirusa. Eksperci poddali badaniom m.in. jakość materiałów wykonania czaszy i filtrów wewnętrznych, zaworów wydechowych, a także poziom wykończenia elementów. W efekcie wydali pozytywną rekomendację i przyznali maskom Broyx Atest COVID.

Właśnie dlatego, jeśli potrzebna Ci maska antysmogowa z certyfikatem, sięgnij właśnie po nasze produkty. Pamiętaj przy tym, że modele Alfa są odpowiedniejsze na okres wiosenno-letni, a Delta – na jesień i zimę. Jeżeli zaś wybierasz się do miejsca, w którym wymagana jest ochrona na poziomie FFP2, miej pod ręką jednorazową maseczkę, którą na chwilę zastąpisz swoją wygodniejszą maskę przeciwsmogową.

pixel