Jaki filtr w masce chroni przed koronawirusem?

2021-12-22
Jaki filtr w masce chroni przed koronawirusem?

Obecnie wiele się mówi o maseczkach, które chronią przed koronawirusem. Ale nie wszystkie maski są takie same. Różnice są duże, bo jedne mogą być wykonane z tkaniny, inne są wielowarstwowe, a jeszcze inne mają wymienne filtry. I to tym ostatnim dziś poświęcimy uwagę. Dlaczego? Czy maska z filtrem daje najlepszą ochronę przed Covid? A jeśli tak, to jaki musi to być filtr? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Kiedy należy nosić maski?

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, w Polsce wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych m.in. w sklepach, szkołach, galeriach handlowych, na stacjach benzynowych, w kościołach i środkach transportu publicznego. W związku z tym odnotowano wzmożone zainteresowanie zakupem maseczek chirurgicznych lub bawełnianych. Na rynku pojawiły się maski kolorowe, we wzory, z warstwą jonów srebra itd. Ale czy to wystarczy, by powstrzymać koronawirusa?

Nie ma naukowych stwierdzeń na temat ich korzyści. Niektórzy wirusolodzy uważają, że ​​takie maski mogłyby pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, ponieważ kiedy ktoś kaszle lub kicha, tkanina powstrzymuje rozrzucanie zakażenia na inne osoby. Jednak sama w sobie nie stanowi ochrony dla osoby, która ją nosi.

Koronawirus – jaki filtr działa?

Niewątpliwie w ochronie przed koronawirusem najlepiej działają maski z wymiennymi filtrami. Dlaczego? Otóż jeśli kupisz oryginalny, wysokiej jakości produkt, masz pewność, że zastosowano w nim technologie, które zapewniają dokładną filtrację. Dzięki temu wiesz, że nie przedostanie się do Twoich płuc nawet tak mikroskopijna cząsteczka nośnika z wirusem Covid. Jaki filtr wybrać? Najlepiej taki, który złożonych jest z kilku warstw filtracyjnych.

Filtry Broyx składają się aż z 4 warstw ochronnych. Każda stworzona została z lekkich, a zarazem efektywnych materiałów. W skład takiego filtra wchodzą warstwy, które doskonale powstrzymują różne zanieczyszczenia powietrza oraz alergeny i wirusy. Jest to warstwa:

  • z włókniny elektrostatycznej HEPA E12 99,5%, która odpowiada za wychwytywanie pyłów zawieszonych, alergenów wziewnych, smogu lub innych zanieczyszczeń;
  • z węgla aktywnego, która wychwytuje i zatrzymuje m.in. lotne związki organiczne, odory oraz inne cząsteczki, które mogą być groźne dla Twojego organizmu.

Covid – jaki filtr do maski Broyx?

Jeśli jesteś posiadaczem maski antysmogowej Broyx lub dopiero masz zamiar ją kupić, polecamy dobór odpowiednich filtrów tego samego producenta. Oryginalne filtry Broyx 4P1 przeszły szereg badań laboratoryjnych, które potwierdzają skuteczność ich filtracji oraz komfort noszenia. Zostały naładowane elektrostatycznie, co pozwala im dokładnie przyciągać wszelkie zawieszone w powietrzu cząstki oraz krople zanieczyszczeń. W efekcie, zamiast przedostawać się do Twojego układu oddechowego, masz pewność, że cząsteczki koronawirusa i innych zanieczyszczeń osiadają na włókninie filtracyjnej. Kupując oryginalny filtr Broyx 4P1, masz pewną ochronę, której nie zagwarantują Ci zamienniki lub produkty podrabiane.

Ponadto maseczki Broyx jako jedne z nielicznych na rynku uzyskały oficjalny ATEST COVID przyznawany przez ekspertów Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Łodzi (CIOP). W testach i badaniach potwierdzono bezpieczeństwo ich stosowania w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Jak często wymieniać filtry w masce Broyx?

Kiedy już wiesz, co jest w stanie powstrzymać koronawirus i jaki filtr do maski Broyx wybrać, czas dowiedzieć się, jak często należy wymieniać filtry. Optymalny czas użytkowania jednego filtra wynosi ok. 40 godzin. Osoby, które pracują w maseczce przez 8 godzin dziennie, powinny dokonywać wymiany minimum raz na tydzień. Wówczas polecamy od razu zakup większych paczek filtrów: 6 lub 8 sztuk. Jeśli jednak w masce chodzisz przez ok. 1 godzinę dziennie, jeden filtr posłuży Ci na miesiąc. Możesz wtedy kupić zestaw 2 lub 4 sztuk, jeśli chcesz mieć zapas na dłużej.

Zdecydowanie dla ochrony przed koronawirusem i innymi zanieczyszczeniami polecamy maski Broyx z wymiennymi filtrami. Jest to jakość i gwarancja skuteczności, której spokojnie możesz zaufać.

pixel