Jaki filtr do maski Broyx?

2021-11-29
Jaki filtr do maski Broyx?

Podstawą skuteczności każdej maski antysmogowej jest filtr. Oczywiście jakość materiałów i technologie, w których została wykonana, również mają znaczenie, ale to właśnie filtr odpowiada za oczyszczanie powietrza z różnych nieczystości. Dowiedz się, jaki rodzaj tego produktu najlepiej pasuje do masek przeciwsmogowych Broyx.

Maska antysmogowa i filtr – dobrana para

Wysokiej jakości maseczki przeciwsmogowe mają wymienne filtry. To one odpowiadają za oczyszczanie powietrza i zapobieganie przedostaniu się do układu oddechowego użytkownika takich zanieczyszczeń jak:

  • smog,
  • pyły PM 10, PM 2.5 oraz PM 0.3,
  • maleńkie cząsteczkami szkodliwych aerozoli,
  • benzopiren,
  • alergeny wziewne,
  • grzyby, roztocza, pyłki,
  • wirusy.

Taką skuteczność zawdzięcza się czterowarstwowej budowie filtra oraz starannemu doborowi materiałów filtracyjnych. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki filtr do maseczki przeciwsmogowej wybrać, by stanowił zabezpieczenie antysmogowe, antywirusowe i antyalergiczne, pamiętaj o zwracaniu uwagi na warstwy, z których się składa.

Maska przeciwsmogowa – jaki filtr wybrać?

Posiadaczom masek antysmogowych marki Broyx rekomendujemy zakup tylko oryginalnych filtrów Broyx 4P1. Po pierwsze dlatego, że zostały one zaprojektowane z myślą o dopasowaniu do masek tego producenta. Dzięki temu masz pewność, że kupujesz produkt, który będzie idealnie pasował do czaszy twojego akcesorium ochronnego i w 100% prawidłowo spełni swoje zadanie. Po drugie oryginalne filtry mają kształt i rozmiar dopasowany do każdego dostępnego modelu maski Broyx, co sprawia, że kupując jeden duży zestaw filtrów, możesz wyposażyć w nie całą rodzinę. Nie ma znaczenia czy ktoś nosi maseczkę antysmogową Alfa czy Delta, w rozmiarze M czy L. Oryginalne filtry pasują do każdego typu i rozmiaru.

Na końcu nie można zapomnieć o tym, że żaden zamiennik filtra nie da ci takiej skuteczności, jaką oferują oryginały. Ich jakość jest potwierdzona testami i badaniami laboratoryjnymi, co daje ci gwarancję używania produktu, który rzeczywiście działa. Poza tym w renomowanych produktach skuteczna filtracja idzie w parze ze swobodą oddychania. Zamiast grubych i wysokooporowych włóknin, eksperci Broyx zastosowali materiały, które umożliwiają swobodny przepływ oczyszczonego powietrza, nawet podczas wykonywania intensywnej aktywności fizycznej.

Maseczka antysmogowa – jaki filtr Broyx działa najlepiej?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, jeśli chcesz chronić swoje zdrowie kompleksowo, czyli przed smogiem, wirusami i alergenami, postaw na wybór filtrów czterowarstwowych. Wykonane są z lekkich materiałów, które zapewniają swobodny oddech, a zarazem efektywnie filtrują nieczystości. Taki produkt składa się z:

  • warstwy włókniny elektrostatycznej HEPA E12 99,5%. Jej zadanie polega na wychwytywaniu pyłów zawieszonych w powietrzu, alergenów wziewnych, smogu oraz innych zanieczyszczeń.
  • warstwy zrobionej z węgla aktywnego. Doskonale poprawia skuteczność warstwy HEPA. Jest w stanie wychwycić m.in. nieprzyjemne zapachy, lotne związki organiczne oraz inne cząsteczki, które są groźne dla zdrowia.

Każdy oryginalny filtr do maseczki przeciwsmogowej Broyx jest naładowany elektrostatycznie, co sprawia, że ma jeszcze większą skuteczność w przyciąganiu zanieczyszczeń do warstwy filtracyjnej. Dzięki temu nie są w stanie przedostać się do twojego układu oddechowego.

Czy warto robić zapasy filtrów?

Kiedy już wiesz, jaki filtr do maski antysmogowej wybrać, czas na zrobienie większych zapasów. Pamiętaj, że użyteczność jednego produktu według producenta wynosi ok. 40 godzin aktywnego korzystania z maseczki. Po tym czasie zużyty filtr należy wyjąć i włożyć nowy. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką ich zapas. Zdecydowanie za optymalny zestaw uznajemy komplet 6 sztuk wymiennych filtrów. Jest to ilość, którą możesz podzielić się z bliskimi lub wykorzystać dla siebie, jeśli np. korzystasz z maseczek podczas uprawiania sportu na powietrzu lub przez długie godziny w pracy. Wówczas filtr należy wymieniać częściej, więc ich zapas jak najbardziej się przyda.

pixel