Jaką wybrać maskę Broyx na rower?

2020-10-13
Jaką wybrać maskę Broyx na rower?

Wiele osób jeździ na rowerze do pracy, do szkoły, na zakupy czy po prostu dla przyjemności i nawet w okresie jesienno-zimowym nie chce z tego środka transportu rezygnować. Jazda na rowerze niesie za sobą wiele korzyści takich jak poprawa kondycji, utrzymanie odpowiedniej wagi ciała, lepsze samopoczucie i wiele wiele innych. Należy jednak pamiętać, że jeżdżąc na rowerze zwłaszcza w środowisku miejskim stykamy się z niebezpiecznym zjawiskiem jakim jest smog – mieszanina pyłów zawieszonych i związków chemicznych, która negatywnie może wpływać na nasze zdrowie. Wszechobecny smog może być przyczyną nie tylko licznych dolegliwości ze strony układu oddechowego, ale również problemów sercowych, naczyniowych, a nawet prowadzić do nowotworów. Wraz z postępem cywilizacyjnym emisja niekorzystnych związków chemicznych i pyłów rośnie. Problem zanieczyszczeń nie tyczy się wyłącznie mieszkańców miejskich aglomeracji, lecz dotyka również zamieszkujących obszary niezurbanizowane. Okazuje się, że może być on praktycznie zniwelowany za pomocą specjalistycznych masek antysmogowych.

Maska antysmogowa Broyx - maska antysmogowa dla rowerzysty

Marka Broyx stworzyła maski antysmogowe, które są certyfikowanymi środkami ochrony osobistej zgodnymi z prawem UE i posiadają znak bezpieczeństwa CE. Oba modele masek Broyx – Alfa CE i Delta CE zostały stworzone z myślą o osobach uprawiających aktywność fizyczną, a zatem także jazdę na rowerze, na wolnym powietrzu. Maski Broyx gwarantują niskie opory oddychania i wysoki poziom filtracji. Zapewniają ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza takimi jak: pyły zawieszone, aerozole, smog i alergeny.

Jaka maska antysmogowa na rower?

Maska Alfa CE jest maską polecaną do użytkowania w wyższych temperaturach. Powłoka maski to ażurowa włóknina poliestrowa, gwarantująca wyjątkową paro przepuszczalność i odprowadzanie potu na zewnątrz. Wykorzystanie „siateczki” zwiększa komfort korzystania z maski w cieplejsze dni.

Maska Delta CE jest wykonana z neoprenu i posiada unikatowe mocowanie wokół uszu, które dodatkowo ją stabilizuje. Wykorzystanie neoprenu zapewnia dodatkowo ochronę przed chłodem, a zatem idealnie sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym.

Obie maski wyposażone są w dwa zawory, a „sercem” rozwiązania jest czterowarstwowy, wymienny filtr z warstwą węgla aktywnego i włókniny elektrostatycznej HEPA E12 99,5%. Zaletą takiego filtra jest niski opór oddychania oraz wysoki poziom filtracji. Dzięki eliminacji grubych i wysokooporowych warstw włóknin filtr odpowiednio odprowadza wilgoć i dwutlenek węgla, a niski opór oddychania pozwala uprawiać sport w masce nawet przy wysokiej częstotliwości oddechu. A zatem jeśli jesteś zapalonym rowerzystą albo korzystasz z roweru jako środka transportu, pamiętaj o odpowiedniej ochronie przed zanieczyszczeniami, którą mogą zapewnić certyfikowane maski antysmogowe Broyx.

Polecane
pixel