Jaką wybrać maskę Broyx do biegania?

2020-10-19
Jaką wybrać maskę Broyx do biegania?

Regularne bieganie niesie za sobą wiele korzyści: poprawę samopoczucia, zapobieganie tzw. chorobom cywilizacyjnym, lepszą kondycję, ładniejszą sylwetkę czy przyspieszenie metabolizmu. Dzięki tej aktywności fizycznej możemy zadbać o zdrowie naszego serca, układu oddechowego czy obniżyć stres, który nie ukrywajmy, w dzisiejszym świecie dotyka każdego i każdą z nas. Jednak czy na pewno bieganie zawsze jest zdrowe? Czy bieganie w okresie jesienno-zimowym po ulicach i parkach polskich miast to czysta przyjemność czy może coś co może zaszkodzić naszemu zdrowiu? Przedstawiamy Państwu maski antysmogowe dla biegaczy.

Maski antysmogowe do biegania

W środowisku miejskim stykamy się z niebezpiecznym zjawiskiem jakim jest smog – mieszanina pyłów zawieszonych i związków chemicznych, która może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Wszechobecny smog może być przyczyną licznych dolegliwości ze strony układu oddechowego, ale również problemów sercowych, naczyniowych, a nawet prowadzić do nowotworów. Okazuje się, że może być on praktycznie zniwelowany za pomocą specjalistycznych masek antysmogowych.

Jaka maska antysmogowa do biegania?

Marka Broyx stworzyła maski antysmogowe dla biegaczy, które są certyfikowanymi środkami ochrony osobistej zgodnymi z prawem UE i posiadają znak bezpieczeństwa CE. Oba modele masek Broyx – Alfa CE i Delta CE zostały stworzone z myślą o osobach uprawiających aktywność fizyczną, a w szczególności bieganie, na wolnym powietrzu. Maski Broyx gwarantują niskie opory oddychania i wysoki poziom filtracji. Zapewniają ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza takimi jak: pyły zawieszone, aerozole, smog i alergeny.

Maska Alfa CE jest maską polecaną do użytkowania w wyższych temperaturach. Powłoka maski to ażurowa włóknina poliestrowa, gwarantująca wyjątkową paro przepuszczalność i odprowadzanie potu na zewnątrz. Wykorzystanie „siateczki” zwiększa komfort korzystania z maski w cieplejsze dni.

Najlepsza maska antysmogowa do biegania

Maska Delta CE jest wykonana z neoprenu i posiada unikatowe mocowanie wokół uszu, które dodatkowo ją stabilizuje. Wykorzystanie neoprenu zapewnia dodatkowo ochronę przed chłodem, a zatem idealnie sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym.

Maski antysmogowe dla biegaczy

Obie maski wyposażone są w dwa zawory, a „sercem” rozwiązania jest czterowarstwowy, wymienny filtr z warstwą węgla aktywnego i włókniny elektrostatycznej HEPA E12 99,5%. Zaletą takiego filtra jest niski opór oddychania oraz wysoki poziom filtracji. Dzięki eliminacji grubych i wysokooporowych warstw włóknin filtr odpowiednio odprowadza wilgoć i dwutlenek węgla, a niski opór oddychania pozwala uprawiać sport w masce nawet przy wysokiej częstotliwości oddechu. A zatem jeśli jesteś zapalonym biegaczem, albo dopiero rozpoczynasz przygodę z bieganiem i nie chcesz w okresie jesienno-zimowym z niego rezygnować, pamiętaj o odpowiedniej ochronie przed zanieczyszczeniami, którą mogą zapewnić certyfikowane maski antysmogowe Broyx.

Polecane
pixel