Jaką maskę antysmogową Broyx wybrać dla alergika?

2021-06-30

Zmagasz się z alergią? Jeśli tak, maska antysmogowa może Ci być szczególnie potrzeba. Bardzo duża grupa alergenów dostaje się do organizmu właśnie przez drogi oddechowe. Pytanie jednak, jaka maska przeciwsmogowa dla alergika z oferty Broyx będzie najodpowiedniejsza. Oto elementy, na które warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru.

Maska antysmogowa dla alergika – czy to dobre rozwiązanie?

Zgodnie z nazwą, maska antysmogowa chroni przede wszystkim przed smogiem, a dokładnie przed pyłem zawieszonym oraz cząsteczkami PM 2,5 oraz PM 10, które znajdują się w powietrzu. Warto wiedzieć, że sama ich obecność może działać drażniąco na Twoje drogi oddechowe. Jeśli są one dodatkowo uwrażliwione przez to, że zmagasz się z alergią, możesz doświadczać dużego dyskomfortu. To zatem pierwszy istotny powód, dla którego maska przeciwsmogowa dla alergika może być dobrym rozwiązaniem. Ale nie jedyny!

Maski przeciwsmogowe BROYX są wyposażone w specjalne filtry 4P1 i mają specjalną budowę, co pozwala również na filtrowanie innych zanieczyszczeń z powietrza – w tym różnego rodzaju alergenów. Do tych najważniejszych można zaliczyć:

  • pyłki roślin, które zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim mogą się przyczyniać do pojawiania się reakcji alergicznych,
  • roztocza i kurz – bardzo typowe alergeny,
  • grzyby.

Wyfiltrowanie z wdychanej mieszanki tych elementów znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Dlatego maseczkę przeciwsmogową można zastosować również jako jedno z zabezpieczeń przed ekspozycją na alergeny.

Jak wybrać odpowiednią maseczkę przeciwsmogową dla alergika?

Dobra maska antysmogowa dla alergika musi spełniać określone normy i zostać przebadana pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. I to na te kwestie powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

W przypadku maseczek Broyx tę sprawę masz już „z głowy”. Wszystkie nasze produkty uzyskały certyfikaty CE oraz potwierdzające zgodność z wymogami dla środków ochrony osobistej na terenie Unii Europejskiej. Uzyskały także atest COVID. Cały proces certyfikacji został przeprowadzony w wiodącym ośrodku badawczym – Centralnym Instytucie Ochrony Pracy (CIOP) w Łodzi. To daje Ci pewność wysokiej jakości każdego z wyrobów. To jednak nie wszystko. Oto kilka elementów, które warto wziąć pod uwagę przy dobieraniu wyrobów z naszego asortymentu.

Rozmiar ma znaczenie

Aby maseczka antysmogowa dla alergika spełniła swoją rolę, musi być odpowiednio dopasowana do twarzy osoby noszącej. Powinna dobrze przylegać, aby dobrze zabezpieczała zarówno nos, jak i usta. Dlatego przed zakupem sprawdź wymiary maseczek Broyx i zweryfikuj, czy potrzebujesz rozmiaru M (dla drobniejszych twarzy), czy L (dla szerszych twarzy). Jeśli masz wątpliwości, śmiało skontaktuj się z naszym zespołem – podpowiemy!

Alfa czy Delta?

Maseczki antysmogowe Broyx są dostępne w dwóch wersjach: Alfa oraz Delta. Obie są wykonane z materiałów, które zapewniają wysoką paroprzepuszczalność i niski opór powietrza podczas oddychania. Jednak jako alergik możesz mieć specjalne wymagania. W Twoim przypadku lepiej może sprawdzić się maseczka Alfa, która została przystosowana do noszenia w cieplejsze dni, z uwagi na bardzo efektywne odprowadzanie wilgoci. Jest nieco cieńsza, co także może mieć dla Ciebie znaczenie.

Pewne jest jedno: oba typy naszych maseczek przeciwsmogowych sprawdzą się dla alergików niezawodnie i zapewnią im ochronę np. podczas wizyty w parku czy w środowisku o wysokim stężeniu substancji uczulających w powietrzu.

Zadbaj o swoją maskę antysmogową, aby zwiększyć jej trwałość

Jako alergik powinieneś szczególnie dbać o wykorzystywaną maskę przeciwsmogową. Najważniejsze kwestie, o które należy się zatroszczyć, to:

  • mycie lub dezynfekowanie rąk przed zdjęciem maski z buzi i unikanie dotykania jej czaszy w trakcie noszenia,
  • regularna wymiana filtra wewnętrznego – na używanym zbyt długo mogą się rozwinąć szkodliwe drobnoustroje,
  • pozostawianie maski po zdjęciu z twarzy w takim miejscu, które sprzyja jej wysuszeniu się i zapobiega długotrwałemu osadzaniu się wilgoci.

Gdy dobierzesz odpowiednią dla siebie maskę z kolekcji Broyx i odpowiednio o nią zadbasz, jako alergik możesz tylko zyskać. Już dziś zabezpiecz się przed pyłem oraz innymi alergenami – skutecznie i komfortowo!

pixel