Jaką maskę Broyx wybrać, by móc swobodnie uprawiać sport?

2021-06-30

Gdy wykonujesz wysiłek fizyczny, Twój organizm pracuje inaczej niż w stanie spoczynku. Przede wszystkim zaczynasz szybciej i głębiej oddychać, aby dostarczyć sobie większej ilości tlenu. Jednak kiedy ćwiczysz na zewnątrz, jesteś narażony na dużą ilość zanieczyszczeń we wdychanym powietrzu. Pytanie więc, jaka maska antysmogowa dla sportowca zapewni Ci maksimum komfortu? Wyjaśniamy.

Maska antysmogowa dla sportowca – czy to dobre rozwiązanie?

W pierwszej chwili możesz pomyśleć, że maska przeciwsmogowa dla sportowca nie będzie zbyt wygodnym akcesorium. Gdy biegasz, jeździsz na rowerze czy uprawiasz inną dyscyplinę, musisz mieć możliwość oddychania „pełną piersią”. Wydaje się więc, że jakakolwiek „bariera” w postaci maski, będzie przeszkadzać, a nie pomagać. Wcale jednak tak nie musi być!

Po pierwsze, warto mieć świadomość, że powietrze na zewnątrz, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym (ale nie tylko), jest pełne zanieczyszczeń. Smog, spaliny, pyłki alergenów… to tylko niektóre zagrożenia, na które narażony jest Twój układ oddechowy – szczególnie podczas intensywnego wysiłku. Odpowiednio dobrana maska antysmogowa dla sportowca ochroni Cię przed tymi zagrożeniami, filtrując nawet do 99% szkodliwych cząsteczek.

Po drugie, kiedy ćwiczysz, potrzebujesz więcej tlenu. W efekcie zaczynasz oddychać ustami, co nie jest korzystne dla Twojego zdrowia. Powód jest prosty: kiedy powietrze wpada przez nos, jest tam wstępnie oczyszczane i podgrzewane, przez co nie podrażnia gardła i dalszych odcinków układu oddechowego. Gdy jednak wdychasz je ustami, wpada dalej nieoczyszczone i niepodgrzane, co może się skończyć np. bólem gardła lub infekcją. Dodatkowo pojawia się problem niewłaściwego nawilżenia. Maska, szczególnie w chłodne dni, pomoże Ci uniknąć efektu „zdartego gardła”, a zatem zwiększy komfort ćwiczenia.

Powyższe korzyści odniesiesz jednak wyłącznie wówczas, gdy na Twojej twarzy pojawi się profesjonalna maska przeciwsmogowa dla sportowca. Ten warunek spełniają produkty Broyx.

Jaka maska przeciwsmogowa dla sportowca z kolekcji Broyx będzie najlepsza?

Oferowane przez Broyx produkty to certyfikowane maski sportowe. Zaprojektowaliśmy je właśnie z myślą o osobach aktywnych, które potrzebują niezawodnej ochrony przed zanieczyszczeniem powietrza, a jednocześnie oczekują komfortu oddychania. Dlatego każda maseczka z naszej oferty jest odpowiednia dla biegaczy, kolarzy czy osób uprawiających inne sporty. Potwierdzają to opinie ich użytkowników.

A z czego wynika ich dobre dopasowanie do potrzeb osób aktywnych? Oto najważniejsze cechy, które o tym decydują.

Zawory

Obecność dwóch zaworów po bokach maski ułatwia bezpieczną wymianę powietrza z otoczeniem, przy zachowaniu niskiego oporu. Dzięki temu nie jesteś narażony na dyskomfort, nawet podczas szybkiego sprintu czy ostrego podjazdu pod górę na rowerze.

Odpowiednio dobrane materiały wykonania czaszy

Czasza maski przeciwsmogowej dla sportowców Broyx to jej zewnętrzna warstwa. Materiał, z którego jest wykonana, pozwala odróżnić maski ALFA i DELTA. Te pierwsze, przeznaczone do aktywności w cieplejsze dni, powstały z ażurowej włókniny poliestrowej. Gwarantuje ona doskonałą paroprzepuszczalność oraz odprowadzanie potu na zewnątrz. „Siateczkowa” osłona świetnie sprawdza się nawet latem. Te drugie zostały wykonane z neoprenu, który mimo zachowania odpowiedniej przepuszczalności, świetnie chroni przed chłodem czy mocnym wiatrem.

Specjalnie zaprojektowane filtry

Najważniejszym elementem każdej maseczki Broyx jest dedykowany, 4-warstwowy filtr. To on odpowiada za wychwytywanie zanieczyszczeń, takich jak pył zawieszony, aerozole, smog, alergeny wziewne czy benzopiren. Został opracowany w wyniku badań laboratoryjnych, które potwierdzają niskie opory oddychania. To zatem kolejny element, który sprawdzi się podczas intensywnej aktywności fizycznej.

Podsumowując, można powiedzieć, że każdy produkt Broyx może być wykorzystywany maska przeciwsmogowa dla sportowca. Jeśli szukasz ochrony na wiosnę i lato, wybierz model ALFA. Jesienią i zimą lepiej spisze się wersja DELTA. Nie zapomnij tylko o regularnej wymianie wewnętrznego filtra!

pixel