Jak dobrać odpowiedni filtr w masce antysmogowej Broyx?

2021-08-24
Jak dobrać odpowiedni filtr w masce antysmogowej Broyx?

Kupiłeś maskę antysmogową Broyx, korzystasz z niej regularnie i zastanawiasz się, jak długo będzie spełniała swoje zadanie? Poziom skuteczności takich produktów zależy od częstotliwości wymiany oraz jakości filtrów wewnętrznych. Jak zate dobrać filtr w masce antysmogowej Broyx?

Maski antysmogowe Broyx – dlaczego ważna jest wymiana filtrów?

Każda maska przeciwsmogowa Broyx została wyposażona w innowacyjne, czterowarstwowe filtry, których skuteczność została potwierdzona badaniami przeprowadzonymi w polskim ośrodku badawczym – Centralnym Instytucie Ochrony Pracy w Łodzi. Ustalono, że wkłady 4P1 skutecznie chronią przed:

  • smogiem,
  • aerozolami,
  • alergenami wziewnymi,
  • benzopirenem,
  • pyłami – PM 10, PM 2.5 oraz PM 0.3 i mniejszymi cząsteczkami.

Aby ta ochrona była przez cały czas na wysokim poziomie, należy zadbać o wymianę filtrów. Jak wiadomo, maska antysmogowa ma za zadanie filtrować zanieczyszczenia z powietrza, które osadzają się na filtrze. W konsekwencji zbyt długo niewymieniany filtr zapycha się i nie stanowi żadnego zabezpieczenia.

Co ile trzeba wymieniać filtr w masce antysmogowej Broyx?

Nie da się jednoznacznie określić czasu, po którym filtr przestaje działać. Trzeba pamiętać, że to on odseparowuje wszelkie zanieczyszczenia, to na nim gromadzi się także wilgoć i to jego zadaniem jest filtracja powietrza, dlatego co jakiś czas trzeba wyjąć stary filtr, wyrzucić i na jego miejsce zamontować nowy. Standardowo wymianę filtra zaleca się wykonywać regularnie, ale w zależności od intensywności użytkowania maski.

Szacuje się, że optymalny czas aktywnego użytkowania filtra wynosi ok. 40 godzin. Wobec tego, jeśli nosisz maskę antysmogową w pracy przez 8 godzin dziennie, filtr powinieneś wymieniać mniej więcej raz na tydzień. Jeżeli jednak używasz jej dłużej lub w warunkach dużej ekspozycji na zanieczyszczenia, może być wymagane częstsze zakładanie nowego filtra. Jeśli rzadziej, wręcz sporadycznie np. podczas godzinnej przejażdżki rowerem, taki filtr wystarczy Ci nawet na kilkanaście dni.

Jak dobrać filtr do maski antysmogowej Broyx?

Jeśli chodzi o to, jak dobrać filtr do maski antysmogowej, to nie musisz martwić się o jego rozmiar lub typ. Oryginalne filtry Broyx są uniwersalne – pasują do wszystkich modeli masek marki, niezależnie od ich wielkości lub przeznaczenia. Wystarczy po prostu wyjąć stary filtr i włożyć nowy.

Ponieważ regularna wymiana filtrów jest konieczna, przygotowaliśmy dla Ciebie ekonomiczne zestawy, które wystarczą Ci na dłużej i za które nie przepłacisz. Możesz nabyć:

  • komplet 2 szt. – sprawdzi się, gdy nosisz maskę antysmogową sporadycznie i przez krótki czas,
  • komplet 4 szt. – najchętniej wybierana opcja, która wystarcza na miesiąc przy intensywnym użytkowaniu lub na dłużej przy rzadszym noszeniu maski,
  • zestaw 6 szt. – to dobre rozwiązanie, jeśli korzystasz z ochrony twarzy w pracy, podczas uprawiania sportu, spacerów itd. To również ekonomiczny pakiet dla rodziny.
  • zestaw 8 szt. – niektórzy nazywają go tzw. kompletem rodzinnym, ponieważ zapewnia najlepszy stosunek ceny do jakości i pozwala zaopatrzyć w filtry Broyx wszystkich członków rodziny.

Niezależnie od pakietu, który wybierzesz, zawsze otrzymasz w zestawie membrany i pokrywki zaworów.

Jak dobrać filtr do maski antysmogowej Broyx

Kiedy zastanawiasz się nad tym, jak dobrać filtr do maski antysmogowej, pewnie pojawia się w Twojej głowie pomysł, by kupić zamiennik. Stanowczo odradzamy tego typu zakupy. Kupując filtr z innego źródła, możesz więcej stracić niż zyskać. Pamiętaj, że oryginalne filtry do masek Broyx zostały zaprojektowane tak, aby były w pełni kompatybilne i dopasowane do czaszy Twojego akcesorium ochronnego. Ich konstrukcja, wymiary oraz kształt zostały dopracowane w każdym szczególe. Dzięki temu pasują do każdej maski z asortymentu Broyx, bez względu na rozmiar i typ produktu.

Zakup oryginalnego filtra daje Ci też pewność, że spełni on swoje zadanie filtrujące na najwyższym poziomie. Jego skuteczność została potwierdzona testami laboratoryjnymi.

pixel