Jak dbać o maskę Broyx by służyła przez długi czas?

2021-06-30

Korzystanie z masek antysmogowych powoli staje się standardem, zwłaszcza podczas uprawiania sportu. Dodatkowo, w sytuacji pandemicznej, maski Broyx można wykorzystać jako środek ochrony osobistej przed koronawirusem. I Ty sięgnąłeś po ten produkt, a teraz zastanawiasz się, jak dbać o maskę antysmogową, aby działała zgodnie z oczekiwaniami? Oto, co musisz wiedzieć.

Maski Broyx zostały zaprojektowane z myślą o długim użytkowaniu

Broyx oferuje maski wielokrotnego użytku. Takie, które przy umiejętnym użytkowaniu posłużą Ci przez wiele sezonów. To oznacza dla Ciebie znaczną oszczędność pieniędzy, ale i czasu – nieprędko czeka Cię dobieranie kolejnego modelu. Wszystko jednak pod warunkiem, że odpowiednio zadbasz o swoje akcesorium.

Co musisz wiedzieć? Przede wszystkim to, że każda maska Broyx składa się z dwóch zasadniczych elementów:

  • czaszy, nazywanej też shellem – to zewnętrzna warstwa maseczki, która odpowiada za jej wygląd, kształt, komfortowe dopasowanie do Twojej twarzy oraz podstawowe zabezpieczenie przed wdychaniem zanieczyszczeń z powietrza. To stały element maski przeciwsmogowej,
  • filtra BROYX 4P1 – to specjalistyczny, wymienny wkład, złożony z czterech warstw, pozwalających efektywnie filtrować pył zawieszony, cząsteczki PM 2,5 oraz PM 10, a także pyłki pochodzenia naturalnego, kurz, grzyby czy roztocza.

Z oboma tymi częściami maseczki Broyx musisz się odpowiednio obchodzić, aby mieć pewność, że akcesorium:

  • spełni swoje zadanie, a więc zapewni skuteczną ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem, także gdy będziesz uprawiać sport,
  • zapewni Ci bezpieczne użytkowanie – tak, abyś nie narażał się na wdychanie bakterii i innych drobnoustrojów, które mogłyby się wytworzyć na powierzchni maski,
  • posłuży Ci przez wiele sezonów i zachowa swoją estetykę oraz właściwości ochronne.

Jak dbać o maskę przeciwsmogową? Wymiana filtrów to podstawa

W kontekście odpowiedzi na pytanie o to, jak dbać o maskę antysmogową, najważniejszą zasadą jest regularne wymienianie filtrów wewnętrznych. Dlaczego? Każdy oddech, który wykonujesz przez maseczkę Broyx, sprawia, że na filtrze zatrzymują się wszelkie zanieczyszczenia. Tak właśnie ma być – filtr zapobiega dostaniu się smogu czy szkodliwych drobnoustrojów do Twoich płuc.

Nasze filtry są wykonane z czterech warstw – jedna z nich jest wykonana z węgla aktywnego – i odpowiednio naładowane elektrostatycznie, co zapewnia maksymalną skuteczność, a zarazem możliwość przedłużonego używania akcesorium. Jednak ich przydatność do użytku jest ograniczona i wymagają regularnej wymiany. Jak często? To zależy od intensywności użytkowania maski. Im dłużej w ciągu dnia ją nosisz i im intensywniej się poruszasz czy ćwiczysz, tym szybciej wyczerpują się jej właściwości filtrujące.

Dlatego upewnij się, że zawsze masz pod ręką nowy filtr na wymianę – zamówisz je w korzystnych cenowo pakietach na naszej stronie.

Jak dbać o maskę antysmogową poza wymianą filtrów?

Chociaż wymiana filtrów w masce antysmogowej to najważniejszy element, o którym trzeba pamiętać, nie jest jedyną istotną kwestią w kontekście pielęgnacji akcesorium. Co jeszcze należy zrobić?

Zadbaj o właściwe osuszenie maseczki po użyciu

Kiedy zakończysz używanie maseczki Broyx, ułóż ją w taki sposób, by mogła się wywietrzyć i osuszyć. Możesz ją np. powiesić na haczyku w jakimś suchym pomieszczeniu. Pozostaw ją tak aż do momentu, gdy wilgoć odparuje. To sprawi, że nie wytworzą się w niej groźne drobnoustroje skracające czas życia filtra i całej maski.

Nie dezynfekuj czaszy maski

Spryskanie czaszy maski czy filtra płynem do dezynfekcji może przynieść wiele problemów. Po pierwsze, nie masz pewności, czy znajdujące się w substancji związki chemiczne nie wpłyną negatywnie na Twój układ oddechowy. Po drugie – mogą one uszkodzić samą maskę, jak i filtr (np. eliminując ładunek elektrostatyczny przyciągający cząsteczki pyłu zawieszonego).

Myj czaszę maski w letniej wodzie z łagodnym detergentem

Czasza Twojej maski jest wykonana z wytrzymałego, a zarazem paroprzepuszczalnego i lekkiego poliestru. Nie wrzucaj jej do pralki ani nie poddawaj działaniu silnych środków. W zamian postaw na letnią wodę (optymalna temperatura to ok. 30°C) i delikatne mydło czy inny łagodny detergent. Tyle wystarczy, aby ją oczyścić.

Pamiętaj, że filtry są jednorazowe

Oznacza to, że gdy czas eksploatacji jednego wkładu zakończy się, należy go zutylizować. Nie można filtra np. uprać czy zdezynfekować, a później umieścić w masce Broyx ponownie.

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie do pielęgnacji maseczki antysmogowej Broyx, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Chętnie podpowiemy Ci, jak dobrać odpowiedni model i w jaki sposób przedłużyć jego trwałość.

pixel