Czy warto biegać w masce antysmogowej Broyx?

2021-09-25
Czy warto biegać w masce antysmogowej Broyx?

Podczas biegania pochłaniasz od czterech do dziewięciu razy więcej drobnych cząsteczek zanieczyszczeń powietrza niż ludzie, którzy przebywają w pomieszczeniach lub samochodach. W obliczu tej obserwacji powstaje pytanie, czy warto zacząć nosić maski przeciwsmogowe podczas uprawiania sportu w celu ochrony przed zanieczyszczeniami?

Biegasz? – sprawdź, czym oddychasz!

Poranny jogging działa na Ciebie pobudzająco? A może mała przebieżka po pracy jest Twoim sposobem na odstresowanie? Nieważne, czy bieganie stanowi dla Ciebie relaks, czy formę poprawienia kondycji lub sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki, zawsze musisz pamiętać, że biegając na zewnątrz, wdychasz nie tylko powietrze. Wraz z nim do Twoich płuc często trafia więcej, niż to potrzebne: dwutlenek siarki, dwutlenek węgla, cząstki stałe oleju napędowego, aerozole, pyły itd. Aby przeciwdziałać tym niepożądanym dodatkom i zmniejszyć ich wpływ na ryzyko powstawania chorób oddechowych i sercowo-naczyniowych, specjaliści zalecają sprawdzanie komunikatów o jakości powietrza oraz zdecydowanie się na noszenie maski przeciwsmogowej.

Maska antysmogowa do biegania – czy jest skuteczna?

Każdy, kto regularnie biega w środowisku miejskim, powinien skorzystać z maski przeciw zanieczyszczeniom marki Broyx. Te maski antysmogowe do biegania posiadają wymienne filtry, które nie dopuszczają do tego, aby zanieczyszczone powietrze trafiło do Twojego organizmu. Wyłapują więc i filtrują cząstki stałe oraz zanieczyszczenia gazowe, które w zwykłych warunkach przy braniu wdechu są pochłaniane prosto do płuc. Dodatkowo maski Broyx do biegania pomagają zmniejszyć ryzyko narażenia na zakażenie koronawirusem.

Ich jakość i skuteczność potwierdzają:

 • znak bezpieczeństwa CE,
 • certyfikat środka ochrony indywidualnej,
 • deklaracja zgodności,
 • atest COVID.

Maseczka Broyx dla bardzo aktywnych

Maseczka antysmogowa dla biegaczy musi odznaczać się nie tylko dużą filtracją zanieczyszczeń, ale także zapewniać komfort nawet podczas długiego i ciężkiego treningu. Dlatego też maseczki Broyx Alfa wykonano z wykorzystaniem ażurowych włókien poliestrowych, które gwarantują maksymalnie swobodne zaczerpnięcie wdechu i zrobienie wydechu. Dzięki „oddychalnemu” materiałowi doskonale odprowadzają wilgoć i pot oraz nie powodują zaparowania okularów. Najlepiej sprawdzają się podczas biegów na wiosnę i lato. Jeśli jednak jesteś amatorem całorocznego biegania i potrzebujesz, by maski antysmogowe do biegania mogły być używane zimą, wybierz model Broyx Delta. Wykonane z miłego w dotyku neoprenu pozwalają na naturalnych oddech i chronią przed zimnem. Nie musisz się obawiać, że w mroźne dni zaparują Ci okulary lub chłodne powietrze spowoduje podrażnienia skóry. Maska przeciwsmogowa Delta ochroni Cię zarówno przed zanieczyszczeniami, jak i niskimi temperaturami.

Dlaczego do biegania warto wybrać maski Broyx?

Niewątpliwą zaletą maseczek antysmogowych Broyx jest ich cena adekwatna do wysokiej jakości produktu. W tym przypadku płacąc za maskę więcej niż 100 zł, masz pewność, że jej skuteczność jest prawdziwa, a ona sama prezentuje nowoczesne wzornictwo.

Główne zalety tych środków ochrony osobistej to:

 • Czterowarstwowe, wymienne filtry, które łączą w sobie technologię HEPA z warstwami z węgla aktywnego.
 • Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji czaszy.
 • Możliwość precyzyjnego dopasowania dzięki solidnemu zapinaniu z tyłu.
 • Bardzo niska waga, która sprzyja komfortowi noszenia.
 • Nosek z doszczelnieniem.
 • Odblaski w tylnej części, które poprawiają widoczność biegacza po zmroku.
 • Uniwersalny wygląd, który pasuje zarówno do sportowych i codziennych, jak i eleganckich stylizacji.

Maseczki przeciwsmogowe Broyx warto też zakupić dlatego, że są dostępne w dwóch rozmiarach. Można je więc dopasować idealnie do kształtu swojej twarzy, aby przy długotrwałym użytkowaniu nie powodowały dyskomfortu, ucisku itp.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów. Polecamy zestawy filtrów, które pozwalają zrobić zapas na dłużej lub wyposażyć w nie całą rodzinę.

pixel