Czy w masce antysmogowej Broyx można swobodnie oddychać?

2021-09-24
Czy w masce antysmogowej Broyx można swobodnie oddychać?

Główną funkcją maski antysmogowej jest odfiltrowanie jak największej ilości toksycznych cząstek, które negatywnie wpływają na zdrowie i mogą powodować poważne szkody. Nie można jednak zapomnieć, że dobry produkt pozwala oddychać swobodnie, naturalnie, bez utrudnień. Czy tak właśnie działa maska antysmogowa Broyx?

Dobra filtracja i „oddychalność” – podstawa masek antysmogowych

Najskuteczniejszym działaniem ochronnym przed zanieczyszczeniami powietrza są maski antysmogowe. Pozwalają chronić drogi oddechowe przed przedostawaniem się do wnętrza organizmu różnych szkodliwych cząstek i substancji. Maski przeciwsmogowe Broyx chronią przed:

  • pyłami PM 10, PM 2.5, PM 0.3 i mniejszymi,
  • smogiem,
  • aerozolami,
  • benzopirenem,
  • alergenami wziewnymi np. grzybami i roztoczami oraz pyłkami.

To właśnie duża skuteczność filtracji jest podstawą skuteczności takich środków ochrony. Jednocześnie wysokiej jakości produkt musi zapewniać dobrą „oddychalność”, czyli umożliwiać swobodny oddech w każdej sytuacji i w różnych warunkach atmosferycznych.

Filtr i maska antysmogowa – oddychanie, który przychodzi łatwo

Eksperci Broyx zadbali o to, aby w naszych maskach oddech przychodził Ci łatwo i swobodnie. Niski opór powietrza przy oddychaniu sprawia, że oryginalne filtry do naszych masek są wyjątkowo komfortowe. Jak to się stało? Otóż zrezygnowano z grubej i wysokooporowej włókniny w warstwie filtrującej na rzecz nowoczesnych, starannie dobranych, lekkich materiałów filtracyjnych. Filtr Broyx wykonano z:

  • włókniny elektrostatycznej HEPA E12, która w 99,5% odpowiada za przyciąganie i zatrzymywanie smogu, alergenów wziewnych, pyłów zawieszonych oraz innych zanieczyszczeń;
  • warstwy z węgla aktywnego, która dokładnie uzupełnia działanie filtrów HEPA. Jej właściwości pozwalają wychwytywać m.in. lotne związki organiczne, odory oraz inne cząsteczki, które mogą stanowić zagrożenie dla Twojego organizmu.

Dzięki temu wkłady 4P1 pomimo swojej czterowarstwowej budowy nie powodują zaburzenia przepływu powietrza w czasie oddychania. Dlatego można z nich swobodnie korzystać również podczas intensywnej pracy fizycznej, uprawiania sportu itp.

Co jeszcze ułatwia oddychanie w masce antysmogowej Broyx?

Swobodny przepływ powietrza w naszych maskach gwarantują nie tylko odpowiednio wykonane filtry, ale także materiał wykonania czaszy, czyli warstwy zewnętrznej. Jeśli liczysz na dobrą przepuszczalność czystego powietrza i maksymalnie intensywną „oddychalność” w sezonie wiosenno-letnim wybierz maskę Broyx Alfa z ażurowych włókien poliestrowych. Doskonale radzą sobie z odprowadzaniem potu i wilgoci oraz z wysokimi temperaturami. Natomiast maseczki przeciwsmogowe Broyx Delta idealnie sprawdzą się w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatury za oknem mocno spadają, wieje wiatr, a powietrze jest bardzo zimne. Wówczas możesz liczyć na to, że miękki i elastyczny neopren zapewni Ci odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i pozwoli na swobodny oddech.

Za wysoki komfort oddychania w maskach Broyx odpowiadają również dwa profesjonalne zawory. To dzięki nim każdy wdech i wydech, który wykonujesz, jest łatwy i przyjemny. Nie będziesz mieć problemy z zaczerpnięciem głębokiego wdechu nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Maski Broyx dla ochrony przeciw koronawirusowi

W czasach pandemii, kiedy dla bezpieczeństwa własnego i innych zalecane jest noszenie maseczek, wiele osób rezygnuje z ich użytkowania, ponieważ ma problemy z oddychaniem. Jeśli wybierzesz wysokiej jakości maskę Broyx wielokrotnego użytku z wymiennymi filtrami, gwarantujemy Ci, że każdy oddech będzie dla Ciebie czystą przyjemnością. W naszych maskach antysmogowych możesz nie tylko spacerować, ale i pracować oraz uprawiać sport, co jest najlepszą rekomendacją do tego, że można w nich swobodnie oddychać. Poza tym eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Łodzi (CIOP) zgodnie orzekli, że jest to asortyment, który zapewnia filtrację na poziomie 98%, dzięki czemu przyznano mu Atest COVID.

pixel