Czy maski antysmogowe Broyx warto zabrać ze sobą na wakacje?

2021-08-26
Czy maski antysmogowe Broyx warto zabrać ze sobą na wakacje?

Kiedy planujesz wakacyjny wyjazd, myślisz o tym, jak chronić sprzęt przed kradzieżą, gdzie schować pieniądze, jakie ubezpieczenie podróżne wykupić, jakie szczepienia przyjąć itp. Ale zazwyczaj nie rozważasz kwestii jakości powietrza.

Tymczasem zabezpieczenie w postaci maseczki antysmogowej jest ochroną wobec potencjalnych zanieczyszczeń, na które Ty i Twoja rodzina możecie być narażeni na każdym etapie podróży. Od lotu samolotem do pobytu w miejscu docelowym – maska przeciwsmogowa pomoże w zachowaniu zdrowia i czerpaniu radości z udanego wypoczynku.

Najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zanieczyszczeniu powietrza

Zanieczyszczenie powietrza jest globalnym zagrożeniem dla zdrowia ludzkiego, które przyczynia się do powstawania chorób przewlekłych, a nawet i przedwczesnej śmierci. Krótkotrwałe objawy narażenia na toksyczną mieszankę cząstek stałych, materiałów biologicznych i chemikaliów obejmują m.in.:

 • swędzenie oczu, nosa i gardła,
 • świszczący oddech,
 • kaszel,
 • duszność,
 • bóle w klatce piersiowej,
 • bóle głowy,
 • nudności,
 • infekcje górnych dróg oddechowych, takie jak zapalenie oskrzeli i płuc.

Zaostrzają również astmę i rozedmę płuc. Skutki długoterminowe są znacznie gorsze i wiążą się z chorobami krążeniowymi, przewlekłymi alergiami oraz zawałami serca i udarami. Zanieczyszczenie ma wpływ na każdego, również w czasie wyjazdów oraz wakacyjnych podróży. Jest to szczególnie ważne jeśli podróżujesz z alergikami, dziećmi lub osobami starszymi – ich układ odpornościowy jest zazwyczaj bardziej wrażliwy, co zwiększa ryzyko występowania dolegliwości związanych ze złą jakością powietrza.

Ponadto, jeśli wyjeżdżasz do krajów uprzemysłowionych i rozwijających się, weź pod uwagę, że stan jakości powietrza może pozostawiać w takich regionach pozostawia wiele do życzenia. Z tego względu maski antysmogowe w podróży okazują się coraz częściej koniecznością.

Broyx – niezawodne maski antysmogowe w podróży

Niezawodne maski antysmogowe w podróży sprawdzą się zarówno w czasie samej podróży środkami publicznego transportu, jak również podczas spacerów czy uprawiania sportu. Każda maska Broyx posiada certyfikat środka ochrony osobistej zgodny z wymogami prawnymi, które obowiązują w Unii Europejskiej. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że prawidłowo dopasowana i założona na twarz maska antysmogowa odpowiednio zabezpieczy Cię przed zanieczyszczeniami powietrza. Wyróżniają się:

 • niskim oporem powietrza przy wdechu i wydechu – możesz więc nosić je przez długi czas, nawet kilka godzin bez zdejmowania,
 • zastosowaniem innowacyjnych, czterowarstwowych filtrów, które chronią m.in. przed pyłami PM 10, PM 2.5, PM 0.3 i mniejszymi, aerozolami oraz smogiem,
 • obecnością dwóch zaworów, które zapobiegają gromadzeniu się wilgoci wewnątrz maski,
 • niesamowitą lekkością i precyzyjnym wykonaniem,
 • perfekcyjnym dopasowaniem do twarzy.

Zabierając maski przeciwsmogowe na wyjazd zyskujesz gwarancję, że Ty i Twoja rodzina jesteście chronieni w każdej sytuacji. W maskach Broyx można spacerować, zwiedzać, podróżować, a nawet uprawiać sport. Ich modny wygląd został dopracowany w każdym szczególe, dzięki czemu pasują również do wielu stylizacji – od sportowych po eleganckie.

Maski przeciwsmogowe na wyjazd – kiedy okazują się potrzebne?

Maska przeciwsmogowa na wakacje obecnie musi znaleźć się wśród naszego bagażu. Po pierwsze, jej obecność jest w wielu miejscach wymogiem podyktowanym wytycznymi z zakresu bezpieczeństwa sanitarnego – a nic niestety nie wskazuje, aby w najbliższych miesiącach maseczki miały całkowicie zniknąć z naszej codzienności.

Po drugie, o spakowaniu maseczki decyduje także kierunek, jaki obierasz w czasie urlopu. To gdzie wybierasz się na wakacje, będzie miało wpływ na ilość i rodzaje zanieczyszczeń, z którymi musisz się zmierzyć. Warto sprawdzić tego typu dane przed podróżą!

Niektóre duże miasta, które z powodu uprzemysłowienia, czynników geograficznych i samej wielkości walczą ze smogiem i mają reputację miejsc o złej jakości powietrza. Nie chodzi tu tylko o metropolie, takie jak Pekin, Delhi czy Doha. Do tej niechlubnej grupy zalicza się także np. Paryż, Seul, Sydney i Kraków. Dlatego więc, jeśli masz zamiar spędzić urlop w jednym z dużych miast, upewnij się że zabierasz ze sobą maskę oraz zapas wymiennych filtrów.

pixel