Czy maski Broyx chronią przed koronawirusem?

2021-11-29
Czy maski Broyx chronią przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa odmieniła życie ludzi na całym świecie. Kiedyś noszenie maseczek było standardem w Chinach lub Japonii, a dziś jest wymagane na całym świecie. Maski mają za zadanie chronić przed zakażeniem COVID i rozprzestrzenianiem zarazków. Wśród wielu modeli tych produktów wymienia sią maseczki przeciwsmogowe. Czy są one skuteczną ochroną przed koronawirusem? Jak na tym tle wypadają maski Broyx? Sprawdź.

Maseczki przeciwsmogowe i koronawirus w natarciu

Koronawirus, który powoduje chorobę COVID, rozprzestrzenia się głównie drogą kropelkową, przez ślinę oraz aerozole, które unoszą się w powietrzu. Kiedy dostanie się do organizmu infekuje błony śluzowe, które wyścielają nos, gardło, tchawicę i płuca. W momencie, gdy kaszlesz lub kichasz, wyrzucasz zarazki w powietrze w postaci gruboziarnistych lub drobnych kropelek. Lądują one na ziemi lub na pobliskich powierzchniach, których mogą dotykać inne osoby. Do zakażenia koronawirusem może dojść, gdy dotknie się tych skażonych powierzchni, a następnie przeniesie zarazki z dłoni na własne oczy, nos lub usta.

COVID-em można się również zarazić poprzez ślinę, gdy na przykład pijesz z tej samej szklanki, używasz tych samych przyborów do makijażu lub całujesz osobę zakażoną. Poza tym najdrobniejsze cząstki koronawirusa rozprzestrzeniają się podczas oddychania, mówienia, śpiewania itd. Dlatego też maseczki przeciwsmogowe i COVID to zgrana para. Nie tylko powstrzymują rozprzestrzenianie wirusa przez zainfekowane osoby, ale także chronią zdrowe osoby przed zarażeniem.

Broyx – maseczki przeciwsmogowe a COVID

Noszenie maseczki jest jednym z najważniejszych sposobów, w jaki każdy człowiek może powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID. Ale nie wszystkie produkty są sobie równe i nie każda maska antysmogowa jest w stanie zatrzymać cząsteczki koronawirusa. Czy potrafią to maski Broyx? Odpowiedź jest jedna: TAK! Maski produkowane przez Broyx jako jedne z nielicznych na rynku mają atest COVID.

Po przeprowadzeniu testów i badań przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Łodzi (CIOP) ustalono, że maseczki antysmogowe Alfa i Delta odznaczają się wysoką skutecznością filtracji na poziomie 98%. Zapewniają przy tym duży komfort oddychania i odprowadzanie wilgoci. Jakość i skuteczność, którą potwierdzają certyfikaty, daje ci pewność, że zakładasz na twarz akcesorium, które daje faktyczną ochronę przed koronawirusem.

Kiedy nosić maskę antysmogową Broyx?

Biorąc pod uwagę fakt, że maseczki antysmogowe Broyx chronią przed koronawirusem, można je nosić:

  • Na zewnątrz podczas przebywania w miejscach zatłoczonych takich jak przystanki, perony, stadiony, chodniki i ulice w godzinach szczytu oraz wszędzie tam, gdzie ciężko jest utrzymać dystans od innych osób.
  • Wewnątrz budynków, biurowców, hal sportowych, hal przemysłowych, supermarketów, kościołów, galerii handlowych, w kinie, muzeum itd.
  • W środkach komunikacji miejskiej, pociągach, autobusach, samolotach, taksówkach itp.
  • Podczas wizyty u lekarza, w przychodni, szpitalu, poczekalni, u fryzjera, kosmetyczki itd.

Warto pamiętać, że maseczki przeciwsmogowe Broyx mogą być używane także podczas uprawiania sportu i wszelkiej aktywności fizycznej.

Kto musi nosić maseczkę dla ochrony przed koronawirusem?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna: KAŻDY. Bez względu na to, czy jesteś zaszczepiony, czy nie, czy jesteś ozdrowieńcem lub masz negatywny wynik testu – maseczkę musisz nosić, by chronić zarówno siebie, jak i innych. Poza tym nie ma większych ograniczeń w kwestii wieku, a wręcz przeciwnie osoby starsze nie powinny ruszać się z domu bez maseczki antysmogowej. Taką formę ochrony nosa i ust bezpiecznie mogą nosić także kobiety w ciąży. W przypadku dzieci trzeba pamiętać, że do 10. roku życia trwa intensywny rozwój ich układu oddechowego, dlatego noszenie masek przeciwsmogowych przez młodszych użytkowników warto wcześniej skonsultować z lekarzem.

Dzięki maseczkom antysmogowym Broyx chronisz się nie tylko przed smogiem, ale i koronawirusem oraz innymi patogenami.

pixel