Czy maska antysmogowa Broyx nada się dla brodacza?

2021-10-28
Czy maska antysmogowa Broyx nada się dla brodacza?

Wśród grona brodaczy, którzy zapuszczali brodę przez wiele miesięcy, regularnie odwiedzają barbera i dbają o zarost lub dopiero marzą o dłuższej brodzie, są osoby, które zastanawiają się, czy w takiej sytuacji maska antysmogowa spełni swoje zadanie. Zapewnienie szczelności maseczki jest istotną częścią praktyk ochrony dróg oddechowych. Dlatego wielu mężczyzn rezygnuje z zakładania tego akcesorium z powodu zarostu. Czy słusznie? Czy rzeczywiście broda przeszkadza w noszeniu maski przeciwsmogowej?

Maska dla brodacza – czy to dobre połączenie?

Jeśli zaliczasz się do grona zagorzałych brodaczy, wiemy, jak ważna jest dla ciebie ta integralna część twojego ciała. Zapewne dbasz o nią, pielęgnujesz, przycinasz, stylizujesz itd. Jednak samo dbanie o brodę nie wystarczy, by dobrze wyglądać. Czy wiesz, że zanieczyszczenia obecne w powietrzu mogą przyspieszać procesy starzenia się? Szara, zmęczona skóra nie wygląda dobrze w połączeniu z zarostem. Dlatego wiele osób decyduje się na noszenie maski antysmogowej w ochronie przed skutkami zdrowotnymi i estetycznymi dymu, pyłów, kwaśnych gazów, dwutlenku siarki oraz innych niebezpiecznych substancji.

Zarost na twarzy, który znajduje się wzdłuż obszaru przylegania maski (broda, baki lub niektóre wąsy), możesz przeszkadzać w działaniu masek, jeśli są słabej jakości oraz zostały źle dopasowane do wielkości i kształtu twarzy. Według różnych analiz pod maską można nosić brodę, ale pod warunkiem, że samo akcesorium jest dobrze dobrane i użytkownik ma odpowiednią umiejętność jego zakładania. Nie sztuką jest nałożenie pierwszej lepszej maseczki, która odstaje i w której człowiek się poci. Jeśli maska nie odprowadza wilgoci, wewnątrz tworzy się środowisko idealne dla rozwoju bakterii i grzybów.

Przed czym chroni maska antysmogowa dla brodacza?

Co się dzieje, gdy masz brodę i nie nosisz maski przeciwsmogowej? Gazy, opary i szkodliwe cząsteczki, które unoszą się w powietrzu, idą drogą najmniejszego oporu i osadzają się na brodzie. Podczas gdy ludzki włos na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo cienki, to jednak włosy na brodzie są znacznie większe niż cząsteczki zanieczyszczeń. Zarost na twarzy po prostu nie jest wystarczająco gęsty, a pojedyncze włosy są zbyt duże, aby wychwycić maleńkie drobinki, tak jak robi to filtr powietrza. Broda nie zatrzyma gazów i oparów tak jak wkład Hepa z warstwą węglową w maseczce. Dlatego zdecydowana większość cząsteczek, gazów i oparów podąża ze strumieniem powietrza przez zarost do dróg oddechowych do jego posiadacza. Tym samym noszenie maski antysmogowej ochrania także brodę i zapobiega gromadzeniu się na niej nieczystości, które wchłonięte do organizmu mogą powodować wiele groźnych chorób.

Jaka maska przeciwsmogowa dla brodacza jest najlepsza?

Jeśli nosisz brodę lub nawet kilkudniowy zarost pamiętaj, by podczas wybierania maski antysmogowej Broyx zwrócić uwagę na jej rozmiar. Dostępne są dwie wersje: M i L. Jeden pasuje bardziej do szczupłych, drugi do pełniejszych twarzy. Często mężczyźni z obfitą brodą wybierają większy rozmiar, ale znaczenie ma przede wszystkim idealne doleganie wszystkich części maseczki do twojej twarzy. Pamiętaj, że musi ona dobrze przylegać do nosa, policzków oraz podbródka, ale nie może też powodować nadmiernego ucisku i odgnieceń. Jak dobrać maskę antysmogową ze względu na rozmiar? Weź metr krawiecki i zmierz obwód głowy (poniżej uszu i czubka nosa). Następnie przejdź do pomiaru wysokości twarzy (od szczytu nosa po koniec podbródka). Uzyskane wymiary zapisz i sprawdź w tabeli na naszej stronie, do jakiego rozmiaru maski pasują.

Ponieważ broda sprawia, że jest ci też cieplej na twarzy, zamiast maski antysmogowej Broyx wykonanej z grubszego neoprenu, wybierz lekką, paroprzepuszczalną czaszę z ażurowego włókna poliestrowego. Ten rodzaj materiału, który również dobrze odprowadza wilgoć i zapobiega parowaniu oraz poceniu się skóry pod maseczką, zastosowano w modelu Alfa.

Dajemy ci swobodę wyboru, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z nami.

pixel