Maski BROYX – z ATESTEM COVID

Obecna sytuacja pandemiczna sprawiła, że klienci poszukują masek antysmogowych, które sprawdzą się również jako środek ochrony zgodny z wymaganiami sanitarnymi. Z przyjemnością informujemy, że Broyx oferuje maski ochronne z atestem. Wszystkie maseczki z naszego asortymentu uzyskały oficjalny ATEST COVID przyznawany przez ekspertów Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Łodzi (CIOP). Został on przyznany 24 listopada 2020 r. i jest kolejnym potwierdzeniem najwyższej jakości naszych wyrobów – po certyfikacie bezpieczeństwa CE oraz testach filtracji alergenów wziewnych >98%.

Maski antysmogowe z atestem – jedne z nielicznych na rynku!

Tylko nieliczne sportowe niskooporowe maski antysmogowe produkowane w Polsce uzyskały atesty potwierdzające możliwość ich stosowania jako środek ochrony indywidualnej. Jednymi z nich są maski ochronne z atestem produkowane przez Broyx.

Atest COVID został przyznany po przeprowadzeniu przez Centralny Instytut Ochrony Pracy pogłębionych i wielokierunkowych badań, które miały zweryfikować bezpieczeństwo ich stosowania w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Testom zostały poddane zarówno maseczki antysmogowe Alfa, jak i Delta. Oba modele uzyskały pozytywną ocenę oraz certyfikat.

Obszary, w których były prowadzone badania, to:

 • opór wdechu,
 • opór wydechu,
 • skuteczność filtracji.

Testy potwierdziły, że maski zapewniają komfort oddychania, a jednocześnie zapewniają filtrację na poziomie ok. 98%.

Pozytywnie zostały ocenione również:

 • zgodność informacji podawanych przez producenta z realnymi własnościami maseczek,
 • jakość opakowania i zgodność z wymogami sanitarnymi,
 • materiały wykonania maseczek – bezpieczeństwo ich stosowania, wytrzymałość oraz komfort użytkowania,
 • możliwość czyszczenia i dezynfekcji – nasze maski antysmogowe z atestem dają możliwość czyszczenia zewnętrznej czaszy, a wewnętrzne filtry podlegają regularnej wymianie,
 • obecność zaworów wydechowych – w naszych maskach znajdują się dwa zawory, które ułatwiają oddychanie i odprowadzanie wilgoci,
 • konstrukcja nagłowia – z uwagi na wygodną regulację, możliwość solidnego zapięcia oraz komfort zakładania i zdejmowania maski,
 • wykończenie elementów – eksperci potwierdzili, że nasze maski z atestem nie mają ostrych krawędzi ani zadziorów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu użytkowników.

Więcej informacji na temat znajdziesz w dokumentacji wystawionej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy:

Czy maski ochronne z atestem Broyx spełniają wymogi prawne?

Wymogi prawne związane z ochroną w czasie pandemii koronawirusa zmieniają się dynamicznie, wraz ze wzrostami oraz spadkami zachorowań na COVID-19. Są też różne w każdym kraju. Dlatego – zwłaszcza jeśli wybierasz się poza Polskę – dokładnie sprawdź, co mówią przepisy państwa, w którym np. planujesz spełnić urlop.

W Polsce wymaga się noszenia półmasek zgodnych z normami:

 • PN-EN 140:2001/Ap1:2003 – Sprzęt ochrony układu oddechowego – Półmaski i ćwierćmaski – Wymagania, badanie, znakowanie (alternatywnie: EN 140:1998 EN 140:1998/AC:1999);
 • PN-EN 149+A1:2010 – Sprzęt ochrony układu oddechowego – Półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami – Wymagania, badanie, znakowanie (lub odpowiednio EN 149:2001+A1:2009).

Muszą one mieć również deklarację zgodności z wymaganiami rozporządzenia UE 2016/425 oraz certyfikat bezpieczeństwa CE (źródło: ). Te wymogi spełniły maski antysmogowe z atestem CIOP, produkowane przez Broyx.

W niektórych krajach wymagane jest jednak stosowanie np. masek FFP2 lub masek chirurgicznych – zwłaszcza w środkach komunikacji publicznej oraz wewnątrz budynków. Jeśli wybierasz się do miejsca, gdzie obowiązują takie obostrzenia, używaj wymiennie maskę Broyx i jednorazową maseczkę FFP2 bez zaworów. W ramach „Pakietu Podróżnika” w okresie wakacji do każdego zamówienia dodajemy 3 szt. maseczek FFP2.

Jednak tam, gdzie nie ma wymogu stosowania masek FFP2, stosuj nasze maski antysmogowe z atestem – spełniają odpowiednie kryteria, a jednocześnie zapewniają Ci pełen komfort oddychania. Dlatego możesz np. ćwiczyć czy wykonywać inne czynności bez ryzyka.

Jak bezpiecznie stosować maseczki antysmogowe z atestem w czasie COVID-19?

Każda nasza maska antysmogowa z atestem jest wyposażona w wewnętrzne, wymienne filtry BROYX 4P1. Ulegają one zużyciu, ponieważ absorbują zanieczyszczenia z powietrza i podlegają działaniu wilgoci. Dlatego należy zadbać o ich regularne wymienianie na nowe – częstotliwość wymiany jest uzależniona od poziomu intensywności aktywnego użytkowania maski.

Pamiętaj również, aby przed zdjęciem i założeniem maski zdezynfekować dłonie. Postaraj się również unikać dotykania czaszy maski w trakcie jej noszenia. Po zdjęciu, akcesorium powieś tak, aby mogło wyschnąć. Tym sposobem zmniejszysz ryzyko rozwinięcia się drobnoustrojów.

Jeżeli masz dodatkowe pytania odnośnie do stosowania masek antysmogowych z atestem w dobie pandemii, skontaktuj się z naszymi doradcami. Chętnie udzielimy Ci niezbędnych informacji.

pixel